18. Kolo 1.4.2023 so 16.30 hod. Smečno - Černuc

Vytaženo z:  Kladenský deník

ze dne 3. 4. 2023 -  Sportovní redaktor  p. Rudolf Muzika

Okresní přebor:

Smečno nedalo šanci doma Černuci a přejelo ji 5:1. Oba celky předvedly diametrálně odlišný výkon než před týdnem – domácí se zlepšili, hosté zhoršili. Smečnu hodně pomohl návrat střelce Václava Baža, jeho první zásah tým uklidnil a brzy poté byl stav 3:0, když se prosadil Valta a pak si Černučtí dali vlastence. Malinko je zvedl závěr poločasu, kdy domácí prošvihli tři tutovky a pak vyrobili penaltu, kterou v poslední minutě Nowak dal a snížil. Smečnu navíc v půli odstoupil výborný Balík, který měl dvě asistence, ale i tak výhru v klidu uhájilo a definitivně rozhodlo čtvrt hodiny před koncem a opět Valtou Muchou z penalty. „Kdybychom proměňovali jasné šance, mohla být půle 6:0 a ne 3:1. Nicméně soupeře jsme přehráli a body máme,“ byl rád trenér Smečna Jiří Vápeník a vysvětlil, proč posilu Balíka, muže se srdcem útočníka, šoupl na kraj obrany. „Vepředu kluky mám a šikovné. Míra je úžasný nejen jako fotbalista, ale i jako chlap, protože řekl, že bude hrát kdekoliv,“ děkuje skvělému borci Vápeník.